במסגרת האפשרויות שמעמידה המדינה, ניתן להגיש בקשה להכריז על האזרח כפושט רגל.

במקרה שכזה, ינתן צו כינוס נכסים לנכסי האזרח, כל ההליכים נגד האזרח מעוכבים, האזרח משלם תשלום חודשי קבוע בהתאם ליכולת הכלכלית שלו לקופת הכינוס, קופה שמנוהלת על ידי המדינה.

 

במסגרת צו זה, מתבטלת ההגבלה בדבר החזקת רישיון נהיגה, ניתנת אפשרות לפתוח חשבון בנק, וניתן צו עיכוב יציאה מן הארץ כנגד האזרח.

 

על כל נושה, להגיש תביעת חוב (תצהיר ומסמכים שונים גם הגיש וגם אם לא הגיש תביעה כנגד האזרח) בתוך 6 חודשים מצו הכינוס, אחרת החוב נמחק.

 

אחת הבעיות הגדולות של האזרחים כיום, היא הריבית הגבוה הנגבית מהם, במיוחד על ידי מוסדות בנקאיים ועיריות. אחד היתרונות המשמעותיים בהליך פשיטת הרגל, הוא העדר צבירת ריבית מיום צו הכינוס. הכלל הוא שהחוב לא יצבור הפרשי ריבית והצמדה מיום צו הכינוס.

 

יתרון נוסף הוא, שהעו"ד שיהא אחראי על הטיפול בתיק מטעם המדינה, יבצע חישוב של הפחתת הריבית אף רטרוקטיבית, כלומר במקום לחשב את החוב בצירוף הריבית שהוסכם עליהם עם הנושה, כגון הבנק, הריבית מופחתת לשיעו הקבוע בחוק הנמוך במאות אחוזים, מהשיעור של הריבית המוסכמת.

 

לאחר שמתקבלות ומאושרות תביעות החוב, ומבוצע תחשיב לגביהן, מוצגת תכנית פרעון, במסגרתה האזרח, יוצא לדרך חדשה, ומנקה את כלל חובותיו, למעט קנסות וחריגים שונים. לאחר התשלום הסכום שיקבע, מקבל האזרח צו הפטר, לפיו החובות שהיו קיימים עד ליום צו הכינוס ימחקו ותיקי ההוצאה לפועל שנפתחו כנגדו יסגרו. כמו כן, מתבטל צו עיכוב היציאה מן הארץ, מתבטלת ההגבלה בבנק ועוד.

 

צרו קשר לייעוץ ראשוני, שכן גורם הזמן בתיקים אלו הוא המשמעותי ביותר.  

פשיטת רגל

 

מחיקת חובות - הפטר – ומה שביניהם

המדינה מאפשרת, לאזרחים שהסתבכו כלכלית בתום לב, להגיע להסדר עם הנושים, כלומר עם הגורמים להם חייב אותו אזרח כספים. בין הגורמים השונים יכולים להימצא בנקים, חברות סלולר, עיריות ועוד.

רפאל ושות'

משרד עורכי דין ונוטריון​

GlobalEx         טל: 03-6760602

ת.ד. 7639, רמת גן מיקוד 52176

שלח

.

שדה חובה

תודה רבה!

הטופס נשלח בהצלחה.

 

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

צרו קשר

 

גיבורי ישראל 5 א, אזור התעשיה פולג נתניה

טל' 09-8623636

פקס 09-8623634

דואר אלקטרוני ori@orlaw.co.il

רפאל ושות'

משרד עורכי דין ונוטריון​